خدمات احیا و صافی مو در سالن زیبایی مارال کراتین:

اوزون تراپی مو

بوتاکس مو

صافی دائمی مو

کراتین مو (کراتینه مو)

پروتئین تراپی مو

موهای خوب و سالم باعث زیبایی هر فردی می شود. اما چیزی که این روزها بیشتر درباره آن می شنویم روش های علمی متنوع و جالبی است که برای داشتن موهای سالم و زیبا به وجود آمده که با عنوان روش های احیا مو شناخته می شوند.
احیا یعنی زنده کردن و موها هم گاهی واقعا به زنده شدن دوباره نیاز دارند. اما چگونه؟ چنین چیزی شدنی است؟  در ادامه میخواهیم درباره احیا و صافی مو بیشتر بدانیم:

احیا مو

از شگفت انگیز ترین و مهمترین عنصر زیبایی در تمامی افراد به خصوص خانم ها، مو است و تقریبا تمام بانوان تجربه تغییر رنگ مو را داشته اند..
رنگ مو بیشتر از مواد شیمیایی درست می شوند؛ به همین جهت موجب بروز آسیب های متعددی به موهای شما می شوند. دکلره یکی از متداول ترین روش های تغییر رنگ مو است، که باعث بروز آسیب های زیادی به موها می شود.

افرادی که براثر عواملی مانند سوختگی موها که ناشی از استفاده مواد شیمیایی می باشد و موهای دمیج شده دارند، میتوانند از صافی و احیای مو استفاده کنند و از این متد درمانی برای تقویت موهایشان بهره ببرند.

روش های احیا و صافی مو از هر نوعی که باشند،  به کلی تفاوت زیادی روی ظاهر موها ایجاد میکنند.
هدف این است که موهایی که آسیب دیده اند بدون کوتاه کردن به حالت نرم و شاداب تر و درخشان تری در بیاید.
میزان تغییر و بهبود تارهای مو به شدت آسیب و نوع آن بستگی دارد. در صورتی که هیچکدام از روش های احیا مو جواب ندهد، باید حتما موهایتان را کوتاه کنید.

فواید احیا و صافی مو

انجام صافی و احیا مو باعث می شود که دوباره موها شادابی و زیبایی خود را به دست آورند و تقویت بافت های چربی موجود در موها، ظاهری بسیار درخشان و زیبا به موهای شما میدهند.

از مهم ترین مزایای صافی و احیا مو این است که دیگرلازم نیست ساعت های طولانی را صرف سشوار کشیدن موهایتان کنید.
موهای شما پس از صافی و احیای مو دوباره رطوبت خود را به دست می اورند و دیگر ظاهر خشک ندارند، با ما زیبایی را به موهای خود بازگردانید.

انواع روش های صافی و احیا مو

وقتی موها می ریزد این نشان دهنده یک آسب جدی است. موهای که تحت حرارت، فشار و کشش هستند در معرض شکستگی هستند. موها در محل شکستگی به حالت گره خورده و وز در می آیند. در این وضعیت است که تارهای مو زمخت تر می شود و حالت خشک تری دارد. این موها بسیار غیر قابل کنترل هستند و به سادگی نمیتوانید موها را مرتب کنید.

بطور کلی صاف کردن مو ها با دو روش امکان پدیر است.

1-روش ملایم و غیر دائمی

استفاده کردن از سشوار یا اتوی مو ملایم ترن روش است؛ به این دلیل که حرارت، فقط پیوند های هیدروژنی ضعیف را میشکند. در اثر حرارت، زنجیره های کراتینی، تغییر ساختار میدهند و به شکل موقتی مو صاف می شود.
زنجیره کراتینی متاسفانه بلافاصله پس از تماس مجدد با آب به شکل طبیعی خود برمیگردد.

2- روش های شیمیایی دائمی و نیمه دائمی

صاف کننده های شیمیایی کلاسیک به شکل غیر قابل بازگشت و همچنین با روش های شیمیایی، پیوند های قوی دی سولفیدی مو را می شکنند.
این روش برای موهای قفقازی بسیار قوی است، اما بر روی موهای آفریقایی به شکل رایجی استفاده می شود.
به علت فرهای شدید، بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی ، این فرهای ناخواسته را نمیتوان از بین برد.

بهترین روش احیا و صافی مو

قبل از این که روش های احیای مو در آموزش آرایشگری را بیان کنیم. بهتر است  تعریفی از ترمیم و احیای مو داشته باشیم. احیا و صافی به روش های مختلفی اطلاق می شود که در آن موهایی که خشک و وز و آسیب دیده هستند جان تازه ای میگیرند و لطاف و درخشندگی زیادی به این موها بازگرداننده می شود.
خدمات احیا و صافی مو شامل کراتینه مو، پروتئین تراپی، خاویار تراپی، آرگان تراپی،بوتاکس، المنت و .. می شود.
این که کدام روش برای موهای شما خوب و مناسب است با توجه به نظر آرایشگرو متخصص مشخص می شود. به این دلیل که آرایشگر در دوره های آموزش آرایشگری با انواع مو و آسیب های آن آشنا می شود و آگاهی زیادی در این زمینه به دست می آورد.

روش های صافی و احیای مو همچون پروتئین تراپی، از جمله روش هایی برای صاف و لخت کردن مو می باشد که افراد زیادی از این روش استفاده میکنند و یا به دنبال انجام آن هستند. این کار با استفاده از کراتین که نوعی پروتئین است انجام می شود.

یکی دیگر از روش های احیا مو ویتامینه است. باید دقت داشته باشید که در صورت وجود آسیب های شدید در موها، به کار گرفتن شیوه ویتامینه برای تقیت موهای شما روش خوب و مناسبی نیست.

کراتینه احیا و صافی مو

کراتینه از مهم ترین مواد در ساختمان مو است. میزان کراتین موها در همه افراد یکسان نیست.
 اگر که شما موهای لخت و صافی دارید درصد کراتین موهای شما بالا تر است. به همین ترتیب موهایی که فر و یا حالت دار هستند به طور طبیعی دارای کراتین کمتری هستند.

کراتین، موها را در وضعیت نرمال نگه میدارد، کمبود کراتین در موها به معنای آسیب ذاتی مو ها نیست.
این جنس خود مو است و موهای یک فرد به طور طبیعی با این ویژگی ها رشد میکند. صاف یا موج دار بودن مو ها کاملا ژنتیکی است و به نحوه مراقبت از موها ارتباطی ندارد.

مراقبت های بعد از احیا و صافی مو

انجام احیا مو و صافی مو باید یک هفته الی 10 روز بعد از انجام هر گونه رنگ(مش، لایت) انجام شود و صافی و احیا مو انجام شده در سالن تخصصی مارال کراتین، برخلاف سایر مجموعه ماندگاری بسیار بالایی دارد که این مدت زمان آن  به عواملی همچون جنس مو هم بستگی دارد.

بعد از احیا مو به خصوص کراتینه و باید حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

-استفاده از شامپو های مناسب و بدون سولفات

– استفاده از ماسک موهای مناسب

– عدم شستشوی مو در ورزهای اولیه کراتین و احیا

– ایجاد تغییر در مدت زمان شستشوی مو( در مدل شستشو و تعداد دفعات شستشوی مو در هفته با آرایشگر صحبت کنی.)

– قبل از هدمات کراتینه، موهای خود را رنگ نکنید. این کار را برای بعد از خدمات کراتین بگذاید.

خدمات احیا و صافی مو سالن تخصصی مارال کراتین

رفع تخصصی آسیب های مو، یکی از خدماتی است که در سالن زیبایی مو انجام می شود. در این مرکز انواع روش های نوین برای احیا و ترمیم آسیب های مو ارائه می شود.
کراتین و احیا، کراتینه و صافی و ویتامینه کردن موها توسط بهترین متخصصین انجام شده و شما می توانید با خیال آسوده وقت و زمانی را برای خود بگذارید و زیبایی را با مارال کراتین تجربه کنید.

به روز ترین متد های زیبایی مو را در وبلاگ زیبایی مارال کراتین مطالعه کنید.