رنگ کردن مو یکی از اتفاقات بسیار خوشایندی است که منجر به تغییر ظاهر و بهبود کیفیت چهره می‌شود. رنگ کردن موها به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هرکدام از آن‌ها زیبایی خاص خود را دارند. برای اینکه بتوان مناسب‌ترین آن را انتخاب کرد باید با انواع تکنیک‌های رنگ مو آشنا شد. در این بخش به انواع مدل رنگ مو پرداخته‌ایم که ترند بوده و طرفداران زیادی دارد.

با ۱۰ تکنیک رنگ مو جدید و ترند آشنا شوید اسم انواع مدل رنگ مو

اولین تکنیک رنگ موی متداول، هایلایت

هایلایت کردن همانطور که از نام آن پیداست روشی برای روشن کردن موها است که در آن موی فرد چندین درجه روشن‌تر از رنگ فعلی خود خواهد شد. هایلایت ساده‌ترین روش برای روشن کردن موها است که امروزه به روش‌های متنوع دیگر انجام می‌شود. در اصل بیشتر روش‌هایی که به عنوان تکنیک رنگ مو در ادامه معرفی می‌شوند زیر شاخه هایلایت هستند.

اولین تکنیک رنگ موی متداول، هایلایت

بالیاژ، یکی از انواع مدل موی رنگ شده

بالیاژ یکی از تکنیک‌های بسیار محبوب برای رنگ کردن موها است که در آن به جای رنگ کردن مو از کف سر که به ریشه آسیب زیادی می‌رساند، کار از وسط مو آغاز می‌شود.‌ در تکنیک بالیاژ موها به صورت دسته‌ای از وسط جدا شده و هر قسمت جداگانه رنگ می‌شود.

بالیاژ، یکی از انواع مدل موی رنگ شده

آمبره، تکنیک رنگ موی جدید

در روش آمبر موها از ریشه رنگ می‌شوند. تکنیک آمبره برای موهای تیره جوابگو است که در آن فرد باید به طور طبیعی دارای موهای تیره بوده یا اینکه ابتدا ریشه موها را تیره کند. هرچه از سمت ریشه به طرف ساقه و انتهای مو حرکت می‌کنیم موها روشن‌تر می‌شوند. در روش آمبره به دلیل اینکه موها با ملایمت از تیره به روشن تغییر می‌کنند جلوه بسیار زیبا و منظمی به وجود می‌آید.

آمبره، تکنیک رنگ موی جدید

سامبره، یکی دیگر از انواع تکنیک رنگ مو

سامبره دقیقا معکوس آمبره است که در آن ریشه موها روشن بوده و قسمت انتهای ساقه مو تیره رنگ است. در سامبره تغییر رنگ مو از فاصله 5 سانتی متری آغاز شده که با شیب بسیار ملایم به طرف ساقه تغییر رنگ می‌دهد. سامبره روش‌های مختلفی داشته که می‌توان آن را با رنگ موی مختلف اجرا کرد.

سامبره، یکی دیگر از انواع تکنیک رنگ مو

بالیاژ، یکی دیگر از اسم انواع مدل رنگ مو

یکی از زیر مجموعه‌های محبوب هایلایت، بالیاژ نام دارد. تکنیک بالیاژ مناسب افرادی است که به هیچ عنوان نمی‌خواهند رنگ با ریشه موی آن‌ها برخورد داشته باشد زیرا فرایند رنگ کردن از وسط مو آغاز می‌شود. در روش بالیاژ موها بیشتر در بخش پایین رنگ می‌گیرند و قسمت‌های بالایی دست نخورده باقی می‌مانند.

بالیاژ، یکی از انواع مدل موی رنگ شده

بیبی لایت، تکنیک رنگ مو جدید دوست داشتنی

در بیبی لایت از رنگ‌های ملایم استفاده می‌شود که جوان پسند بوده و چهره را سن بالا نشان نمی‌دهند. بیبی لایت در بانوان دارای موی بلوند روشن معمولا از لایت یک درجه روشن‌تر و در بانوان با موی تیره و متوسط از درجات مختلف لایت استفاده می‌شود. بیبی لایت قابلیت این را دارد که موهای کم حجم را پرتر نشان داده و در موهای کوتاه همانند موهای بلند زیبایی و جلوه خاص خود را دارد.

یکی از ده‌ها انواع مدل رنگ مو، لولایت

لولایت برای افرادی مناسب است که موهای روشن دارند یا قبلا روشن کرده‌اند و اکنون تمایل دارند موهای خود را چند درجه تیره‌تر کنند. در لولایت تکه‌هایی از مو جدا می‌شود تا حدود دو درجه تیره‌تر شوند. به دلیل تیره‌تر شدن مو در تکنیک لولایت پر حجم‌تر از قبل دیده می‌شود. کسانی که چندین بار هایلایت کرده‌اند، لولایت گزینه مناسبی محسوب می‌شود زیرا در هایلایت بخش‌هایی از مو روشن‌تر شده‌اند که با لولایت موها مجدد به حالت قبلی خود برمی‌گردند.

یکی از ده‌ها انواع مدل رنگ مو، لولایت

شاتوش، جدیدترن اسم انواع مدل رنگ مو

شاتوش یا شتوش نوعی تکنیک رنگ مو بوده که با ریشه‌ها کاری نداشته و ساقه‌ها ترکیبی از تکنیک هایلایت و بالیاژ هستند که به طور طبیعی روشن می‌شوند.‌ رنگ مو شاتوش به دلیل اینکه با ریشه مو برخورد ندارد بهترین انتخاب برای دختران  نوجوان و کم سن و سال است که ظاهر طبیعی چهره و مو را حفظ می‌کند‌.

شاتوش، جدیدترن اسم انواع مدل رنگ مو

کالر ملتینگ، تکنیک رنگ موی جدید

تکنیک کالر ملتینگ از ذوب شدن رنگ‌ها آمده است که چیزی شبیه به آمبره و سامبره بوده با این تفاوت که در آن معمولا از سه رنگ یا بیشتر استفاده می‌شود. در کالر ملتینگ الزامی به حرکت از رنگ موی تیره به روشن یا از روشن به تیره وجود ندارد بلکه دست در انتخاب رنگ موی ساقه، ریشه و میانه باز است. تکنیک کالر ملتینگ قابلیت اجرایی روی موهای کوتاه و بلند را دارد اما در موی بلند بهتر دیده می‌شود.

کالر ملتینگ، تکنیک رنگ موی جدید

اسپلش لایت، نوع دیگری انواع مدل رنگ مو

در تکنیک اسپلش لایت نیاز است موها به کمک دکلره روشن‌تر شده و با رنگ فانتزی آن را پوشاند. ریشه و انتهای مو رنگی نزدیک به طیف اصلی مو دارند که قسمت‌های میانی کانون توجه قرار می‌گیرد. در متد اسپلش لایت می‌توان موها را به طور منظم رنگ کرد یا اینکه به صورت نامنظم آن را زیبا کرد.

اسپلش لایت، نوع دیگری انواع مدل رنگ مو

رنگ مو جدید و ترند در سالن زیبایی مارال

رنگ کردن موها همیشه تابع اصول و قواعد نیست بلکه این خلاقیت‌ و بازی با رنگ‌هاست که شگفتی می‌آفریند. در سالن زیبایی مارال خسروی بهترین کادر رنگ مو گرد هم آمده‌اند تا با بهره‌گیری از جدیدترین تکنیک‌ها و با کیفیت‌ترین رنگ‌ها، موها را به زیبایی تمام بیارایند و ظاهری جدید خلق کنند.

علاوه بر رنگ مو راه‌های دیگری هم برای زیبایی بیشتر وجود دارند. یکی از این راه‌ها استفاده از خدمات کراتین مو است. کراتین مو باعث نرم و صاف شدن موها شده که رنگ را بهتر جلوه می‌دهد و دیگر خبری از گره خوردن موها نخواهد بود. با کراتین و رنگ مو یک چهره کاملا جدید و متفاوت از خود به دیگران نشان دهید و از تغییر به وجود آمده در خود لذت ببرید.

شما عزیزان می توانید با شماره های زیر، برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز در تماس باشید:

دیدکاه ها غیر فعال هستند.