بوتاکس مو چیست ؟ و مزیت و معایب بوتاکس مو 2

بوتاکس مو به نوعی از خدمات زیبایی در آرایشگاه‌ها اشاره دارد که چیزی مشابه کراتینه کردن موها است. هدف از بوتاکس مو، از بین بردن صدمات وارده به تارهای مو و ترمیم و احیای موها برای افزایش حالت پذیری است. پس از بوتاکس کردن جذابیت موها را با چشمان خود خواهید دید.

بوتاکس مو روشی متفاوت از ترزیق بوتاکس به پوست است که هیچگونه ترزیقی صورت نمی‌گیرد. با بوتاکس کردن مواد کرم مانند روی مو قرار گرفته که تخلخل موها درمان شده، قسمت‌های فرورفته تارهای مو با فیلری سرشار از پروتئین و مواد مغزی پر می‌شوند تا شکنندگی، ضعف، نازک شدن و خشکی موها را از بین بروند.

بوتاکس مو چیست ؟ و مزیت و معایب بوتاکس مو

بوتاکس مو چیست؟

برای انجام بوتاکس مو، ابتدا موها شسته می‌شوند و بعد مواد بوتاکس مو به صورت سراسری بر روی مو مالیده می‌شود. هنگامیکه مواد روی سر قرار دارند آرایشگر موها را به آرامی از کف سر تا انتهای ساقه ماساژ می‌دهد تا مواد در سرتا سر مو پخش شود. شرایط و میزان آسیب دیدگی مو تعیین می‌کند که مواد بوتاکس چقدر بر روی موها قرار بگیرند که ممکن است 20 تا 90 دقیقه زمان لازم داشته باشد.

پس از این فرصت 20 تا 90 دقیقه‌ای آرایشگر یا موها را شستشو می‌دهد و یا اینکه آن‌ها را به حال خود می‌گذارد. سپس با استفاده از اتوی مو آن‌ها را خشک می‌کند تا مواد به عمق فولیکول‌های مو برسد. برخی از آرایشگران عقیده دارند که برای تاثیرگذاری بیشتر بوتاکس مو و فرو رفتن به عمق تارهای مو نیازی به شستن موها نیست و مواد را روی مو اتو می‌کنند. قطعا آرایشگری که با تجربه و دارای مهارت کافی باشد بهتر می‌داند که کدام روش مناسب‌تر است.  

بوتاکس مو چیست ؟ و مزیت و معایب بوتاکس مو

بوتاکس مو برای چه کسانی مناسب است؟

بسیاری از افراد مایل هستند به موهای خود رسیدگی کرده و آن را زیباتر نشان دهند. بوتاکس مو انتخاب درست افرادی است که موهای شکننده، آسیب دیده (حرارت دیده، سوخته، حالت ناپذیر، دارای موخوره و …)، وز، ، نازک، بد حالت و خشن، مات و کم حجم دارند و یا تمایل دارند که موج موها را کم کنند تا به زیبایی و صافی آن افزوده شود می‌توانند از روش بوتاکس مو استفاده کنند. بوتاکس موها را نرم می‌کند و بافت آن‌ را بهبود می‌‌دهد که موها درخشنده و لطیف شده و زبری خود را از دست می‌دهند.

محتویات بوتاکس مو چیست؟

مواد بوتاکس مو نواحی خالی و صدمه دیده موها را پر می‌کنند تا حالت موها را بهبود بخشند. مواد اولیه ممکن است در برندهای مختلف بوتاکس متفاوت باشند اما معمولا انعطاف‌پذیر بوده و به ایجاد ظاهر نرم و براق در مو کمک می‌کنند. مواد تشکیل دهنده بوتاکس مو شامل موارد زیر است:

 • فیبر
 • روغن خاویار
 • مجموعه کلاژن
 • پپتید BONT-L
 • ویتامین B5
 • مجموعه ویتامین‌های E
 • فرمالدهید (در برخی موارد)
 • ترکیبات صاف کننده دیگر
بوتاکس مو چیست ؟ و مزیت و معایب بوتاکس مو

مزیت و معایب بوتاکس مو

مزایا و معایب بوتاکس مو در محتویات آن است که نباید پارابن و فرمالدهید داشته باشد تا به موها صدمه‌ای نرسد. مزیت و معایب بوتاکس مو برای افرادی مهم است که می‌خواهند موهای خود را تقویت کنند و لطافت و نرمی را تجربه نمایند.

بوتاکس موها را خوش حالت می‌کند ولی نمی‌تواند باعث صاف و لخت شدن یا شلاقی آن‌ها شود. پر کردن قسمت‌های خالی مو و ایجاد لایه‌ مخصوص بر روی نواحی خالی آن، تارهای مو را سنگین می‌کند که موها صاف‌ و سالم‌تر به نظر می‌رسند. در رابطه با مزیت و معایب بوتاکس مو باید گفت که همه چیز به سالن زیبایی، فرد متخصص مو، نوع موی متقاضی و مواد مورد استفاده بستگی دارد.

مزایای بوتاکس مو

بوتاکس مو ساختار موها را بهبود می‌بخشد و کاهش کراتین طبیعی موجود در موها را جبران می‌کند. با بوتاکس کردن آسیب‌های محیطی، حرارتی و مواد شیمیایی کم شده و به حداقل می‌رسند. بوتاکس مو منجر به بازگشت حالت ارتجاعی موها شده، نیاز استفاده از اتو مو را کم می‌کند، خاصیت کشسانی را افزایش می‌دهد و باعث مرطوب و براق شدن موها می‌شود.

افرادی که موهایی چند شاخه دارند از طریق بوتاکس می‌توانند مقدار شاخه‌ها را کم کنند و مانع از گره خوردن تارهای موها شوند. با بوتاکس کردن موها نیازی به مصرف نرم کننده در حمام نیست.

معایب بوتاکس مو

 • انجام بیش از حد بوتاکس مو (4-3 بار در سال و یا بیشتر) نتیجه عکس داشته و موها آسیب پذیر، نازک و کدر می‌شوند. در صورت مراجعه به آرایشگر مجرب راهنمایی خواهید شد که بین هر ترمیم باید چقدر فاصله باشد.
 • درجه زیاد اتو مو و استفاده بیش از حد از آن به کف سر و ریشه موها آسیب رسانده و باعث سست شدن موها یا ریزش می‌شود بنابراین کیفیت آرایشگاه و تخصص آرایشگر بسیار مهم است.
 • وجود مواد شیمیایی و مصنوعی موجود در محتویات برای برخی از افراد حساسیت‌زا است.
 • هنگام قرار گرفتن مواد بوتاکس مو بر موها، بهتر است تا جای ممکن از برخورد آن‌ به کف سر خودداری شود تا تورم و قرمزی به وجود نیاید.
 • بوتاکس مو آسیب‌های شدید را برطرف نمی‌کند بلکه تنها به نرم کردن و براق کردن موهای پرداخته و ترمیم کننده آسیب‌های نامتعارف و روش درمانی نیست.
 • اثر بوتاکس مو موقت بوده که بین 1 تا 3 ماه دوام می‌آورد که با انتخاب برند مناسب، زمان ماندگاری بیشتر می‌شود و نحوه مراقبت از موها نیز در ماندگاری بوتاکس مو تاثیرگذار است.
 • بوتاکس مو نیاز به مراقبت داشته و می‌بایست پس از آن از شامپوها و ماسک‌های ویژه استفاده کرد.
 • بوتاکس مو موها را صاف نمی‌کند بلکه فقط باعث بزرگ شدن فر مو و رفع وز موجود می‌شود.
 • موهای رنگ شده با بوتاکس مو کمی تغییر رنگ می‌دهند و به مقدار خیلی اندک روشن‌تر می‌شوند.
مزیت و معایب بوتاکس مو

مارال خسروی

دانستیم بوتاکس مو چیست و با مزیت و معایب بوتاکس مو آشنا شدیم. معایب بوتاکس مو با انتخاب درست سالن زیبایی و سپردن موها به دست آرایشگر با تجربه قابل چشم‌پوشی است. مرکز تخصصی موی بانوان مارال با استفاده از بهترین برندها و محصولات موها شما را مطابق استاداردهای بین‌المللی ترمیم و زیبا نموده تا از تغییرات به وجئود آمده در موهای خود لذت ببرید.

از طریق راه‌های ارتباطی زیر با بانو مارال خسروی در ارتباط باشید:

 • ·  شماره تماس:     09129547791 09902811367      
 • اینستاگرام : Maral_hair_care

دیدکاه ها غیر فعال هستند.